Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają i bawią, ale też pokazują ważne prawdy życiowe- uczą. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzony 5 listopada- jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem dzieciństwa. Są też okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają fantazję, wyobraźnię, pamięć, bogacą słownictwo.Z małym opóźnieniem, bo 10 listopada, w naszej szkole odbyło się bajkowe spotkanie przygotowane przez bibliotekę szkolną. Pierwszym elementem dzisiejszego święta był konkurs- pokaz postaci bajkowych. Uczniowie z klas I- III przebrali się, wcielili się w role ulubionych bohaterów bajkowych i baśniowych. Jury w składzie: P. Maria Górska, p. K. Nowak i p. E. Picur bacznie przyglądało się uczniowskim prezentacjom wyłoniło zwycięzców.I miejsce zajął Gabryś Giżyński,II miejsce- Tymek Buła,III miejsce- Milenka Litwa,Wyróżnienie- Miłosz Józefowicz i Maja Bachurska Przygotowano także wystawkę książek z baśniowymi opowieściami. Wróżka Justynka wylosowała jedną z książeczek do głośnego czytania. A lektorami byli: pani dyrektor M. Horochowik, p. Z. Szczepańska i p. B. Stępień.Kolejną częścią bajkowego spotkania były BAJKOWE ZAGADKI, które zadawali „bajkowi sąsiedzi” . Wszystkie dzieci doskonale odpowiadały i wszystkie zajęły w tej konkurencji I miejsce. Nagrodą były słodkości. Bajkowe spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem. Do zobaczenia za rok.